İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Çankiri Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu İlimize Geldi 19 Eylül 2018
foto
İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU, 31. Ahilik Kutlamaları ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasının açılışına katılmak üzere ilimize geldi. 18 Eylül 2018 Salı günü saat 10.30’da ilimize gelen Bakan SOYLU, ilk olarak Valilik Makamına geçerek, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Daha sonra Bakan SOYLU’ya Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ tarafından Çankırı’nın kaya tuzundan oyulmuş, milletimizin tarihi sembollerinden olan çift başlı kartal heykelini hediye etti. Valimiz AKTAŞ’ı makamında da ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, 31. Ahilik etkinliklerine katılmak üzere Valilikten ayrıldı. Ziyarette Bakan SOYLU’ya İçişleri Bakan Yardımcısı hemşehrimiz İsmail ÇATAKLI, Emniyet Genel Müdürü Celal UZUNKAYA ve Çankırı protokolü da eşlik etti. Çankırı Belediye Meydanı’nda yapılan kutlamalara Bakanımız...
[Devamı]
2018 YILI MASABAŞI TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİDİ. 12 Eylül 2018
foto
12.09.2018 tarihinde Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, Sayın Vali Yardımcımız Musa GÖKTAŞ, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları ve ÇAMP 26 Hizmet Grubunun katılımlarıyla Valilik Binası Toplantı Salonu’ nda 2018 TAMP-Çankırı masabaşı tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Mazot Yüklü Tanker Çaya Uçtu, Sürücü Öldü 05 Eylül 2018
foto
Ilgaz ilçesinde kontrolden çıkarak çaya düşen mazot yüklü tankerin sürücüsü öldü. Tankerden akan mazot, Devrez Çayı'na döküldü. Kaza, Çankırı'nın Ilgaz ilçesi İnköy mevkinde dün gece saat 22.00 sıralarında meydana geldi. Çankırı'dan Kastamonu yönüne giden Ali Özay (47) yönetimindeki 37 AH 033 plakalı mazot yüklü tanker, kontrolden çıkıp, devrildi. Devrildikten sonra yaklaşık 100 metre sürüklenen tanker 10 metre yükseklikten Devrez Çayı'na uçtu.
[Devamı]
ESENTEPE MAHALLESİNDE ÇUKURA DÜŞEN İNEK KURTARILDI. 29 Ağustos 2018
foto
29.08.2018 tarihinde sabah 07:00 civarında, İlimiz merkez Esentepe mahallesinde kanalizasyon çukuruna düşen inek Çankırı Belediyesine ait bir iş makinası ile ekiplerimiz tarafından kurtarıldı.
[Devamı]
Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ Merkez İnandık Köyünü Ziyaret Etti 16 Ağustos 2018
foto
Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, İlimiz Merkezine bağlı İnandık Köyünü ziyaret etti. Köy Muhtarı ile vatandaşlar tarafından karşılanan Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ’a İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK ile İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hasan Sait KORKUTATA eşlik etti. Köy çevresinde meydana gelen Obrukları yerinde inceleyen Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, obruklar ile yeni köy yerleşim alanı hakkında İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hasan Sait KORKUTATA’dan bilgi aldı. Akabinde köye meydanında vatandaşlar ile sohbet eden Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ vatandaşlarımızın taleplerini dinleyerek, yardımcı olmaya çalışacaklarını dile getirdi. Ziyaret yeni köy yerleşim alanının incelenmesinin ardından sona erdi....
[Devamı]
OBRUKLU KÖY (İNANDIK KÖYÜ) YENİ YERLEŞİM YERİ KURALARI ÇEKİLDİ. 31 Mayıs 2018
foto
Çankırı'da, çevresinde yer sarsıntılarına bağlı derin çukurlar oluşan İnandık köyünün sakinleri, müdürlüğümüz tarafından alınan taşıma kararının ardından oluşturulacak yeni köyde evlerini inşa edecekleri parseller için kura çekti.
[Devamı]
FİLİSTİN'E UMUT OL! 23 Mayıs 2018
foto
İsrail’in Filistin halkına karşı göstermiş olduğu insanlık dışı tutum, Gazze’de gerçekleştirmiş olduğu işgal ve beraberinde oluşturduğu savaş ortamı nedeniyle birçok Filistinli hayatını kaybetmiştir. Bu olumsuzluklardan dolayı Filistin halkı açlık, susuzluk ve sağlık sıkıntılarıyla mücadele etmektedir.
[Devamı]
AFAD Başkan Yardımcısı Sayın İsmail PALAKOĞLU İlimizi Ziyaret Etti. 21 Mayıs 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Başkan Yardımcısı Sayın İsmail PALAKOĞLU İlimizi ziyaret etti. Ziyaretlerinde hizmet binasını gezerek personellerimizle sohbet eden Sayın PALAKOĞLU'na İl Müdürümüz Hasan Sait KORKUTATA Çankırı Tuzundan Yapılan İsimlik hediye etti.
[Devamı]
DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ. 04 Mayıs 2018
foto
Çankırı AFAD; 28 şubat Sivil Savunma günü ve 1-7 Mart Deprem haftası etkinlikleri kapsamında, gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize destek veren, Çankırı Karatekin Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Yüksek okulu öğrencileri ve Öğretim görevlilerine Sn. Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ'ın katılımı ile katılım belgesi takdim ettik. Katılım belgelerini; Vali Yardımcısı Vekili Sn.Musa GÖKTAŞ, Karatekin Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Hasan AYRANCI ve İl Müdürümüz Sn. Hasan Sait KORKUTATA tarafından verildi. Törende Jandarma Özel Arama Kurtarma (JÖAK) Komutanlığında Aldıkları Kış sezonu Dağda Arama kurtarma eğitimini başarı ile tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan Arama Kurtarma Teknisyenlerimize Sertifikaları da verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789