İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ÇANKIRI
Çankiri Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

OBRUKLU KÖY (İNANDIK KÖYÜ) YENİ YERLEŞİM YERİ KURALARI ÇEKİLDİ. 31 Mayıs 2018
foto
Çankırı'da, çevresinde yer sarsıntılarına bağlı derin çukurlar oluşan İnandık köyünün sakinleri, müdürlüğümüz tarafından alınan taşıma kararının ardından oluşturulacak yeni köyde evlerini inşa edecekleri parseller için kura çekti.
[Devamı]
FİLİSTİN'E UMUT OL! 23 Mayıs 2018
foto
İsrail’in Filistin halkına karşı göstermiş olduğu insanlık dışı tutum, Gazze’de gerçekleştirmiş olduğu işgal ve beraberinde oluşturduğu savaş ortamı nedeniyle birçok Filistinli hayatını kaybetmiştir. Bu olumsuzluklardan dolayı Filistin halkı açlık, susuzluk ve sağlık sıkıntılarıyla mücadele etmektedir.
[Devamı]
AFAD Başkan Yardımcısı Sayın İsmail PALAKOĞLU İlimizi Ziyaret Etti. 21 Mayıs 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Başkan Yardımcısı Sayın İsmail PALAKOĞLU İlimizi ziyaret etti. Ziyaretlerinde hizmet binasını gezerek personellerimizle sohbet eden Sayın PALAKOĞLU'na İl Müdürümüz Hasan Sait KORKUTATA Çankırı Tuzundan Yapılan İsimlik hediye etti.
[Devamı]
DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ. 04 Mayıs 2018
foto
Çankırı AFAD; 28 şubat Sivil Savunma günü ve 1-7 Mart Deprem haftası etkinlikleri kapsamında, gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize destek veren, Çankırı Karatekin Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Yüksek okulu öğrencileri ve Öğretim görevlilerine Sn. Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ'ın katılımı ile katılım belgesi takdim ettik. Katılım belgelerini; Vali Yardımcısı Vekili Sn.Musa GÖKTAŞ, Karatekin Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Hasan AYRANCI ve İl Müdürümüz Sn. Hasan Sait KORKUTATA tarafından verildi. Törende Jandarma Özel Arama Kurtarma (JÖAK) Komutanlığında Aldıkları Kış sezonu Dağda Arama kurtarma eğitimini başarı ile tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan Arama Kurtarma Teknisyenlerimize Sertifikaları da verildi.
[Devamı]
SEMPOZYUMA ÇAĞRI ( 2018 ULUSAL HEYELAN SEMPOZYUMU) 03 Mayıs 2018
foto
Heyelan konusunda çalışan kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, STK ve özel teşebbüs temsilcilerini aynı platformda buluşturarak; Eşgüdüm ve işbirliğini arttırmak, Mevzuat ve çalışmalardaki boşlukları belirleyerek, görev ve sorumlulukları netleştirmek, Bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında elde edilen bilgi ve tecrübeleri paylaşmak, Politikalar üreterek Afet Yönetimini doğru ve hızlı bir şekilde yönlendirmek, Ulusal Heyelan Sempozyumunu her iki yılda bir düzenleyerek geleneksel hale getirmek, amacıyla, Başbakanlık (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı (Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü) tarafından 11-12 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da 2. Ulusal Heyelan Sempozyumu düzenlenecektir....
[Devamı]
Kuzey Irak şehidimizi toprağa verik. 30 Nisan 2018
foto
Irak'ın kuzeyinde Kani Rash bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Yorulmaz (29), memleketi Çankırı'da binlerce kişinin katıldığı törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.
[Devamı]
2018 yılı Çankırı ili Topyekün Savunma ve Seferberlik hazırlıkları koordinasyon toplantısı 25 Nisan 2018
foto
bugün Afad il Müdürlüğü koordinasyonunda Vali yrd.Sn.Musa GÖKTAŞ başkanlığında jandarma komutanlığı toplantı salonunda yapıldı.Toplantıda konu ile ilgili komisyon üyelerine bilgilendirme yapıldı.Toplantımıza ev sahipliği yapan İl Jandarma komutanı Jandarma Albay Murat BOZKURT ve personellerine teşekkür ederiz.Toplantıda konu ile Alınan kararların İlimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz
[Devamı]
ORTA İLÇESİNDE KIRSAL ARAZİDE KAYIP VAKASI 02 Nisan 2018
foto
Orta ilçesine bağlı Yenice köyünde çobanlık yapan akrabalarını ziyarete gelen Ankara'da ikamet eden 1981 doğumlu Erhan Satılmış isimli vatandaşımız 29/03/2018 tarihinde 17:00 dan sonra haber alınamamıştır.. 30/03/2018 tarihinde kurumumuza gelen ihbarla Arama Kurtarma ekibimiz olay yerine hareket etmiştir. Olay yerinde jandarma ile ortaklaşa yapılan çalışmalar neticesinde kayıp olan vatandaşımız sağ olarak bulunmuştur. Sağlık ekiplerine teslim edilerek görev sonlandırılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789