İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ÇANKIRI
Çankiri Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 1-7 MART DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ 22 Şubat 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısı ile hazırlamış olduğumuz etkinliklere tüm halkımızı davet ediyoruz.
[Devamı]
TELESİYEJ VE DAĞDA ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ ALAN PERSONELLERİMİZE ZİYARET. 12 Şubat 2018
foto
Çankırı AFAD, Çankırı İl Özel idaresi ve Çankırı Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Personellerinden oluşturduğumuz, Telesiyej ve Dağda arama kurtarma ekibimize Ankara JÖAK Birliğinde, 10 günlük pratik ve teorik dağda arama ve kurtarma eğitimi aldırıyoruz. İl Müdürümüz Hasan Sait KORKUTATA, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şubesi Müdürü Burhan KARADUT ve Şube Şefi Levent ULUS, Eğitim Alanını ziyaret ederek Ekibimize bu eğitimi veren JÖAK komutanı Sn.Tuğgeneral Mustafa BAŞOĞLU, Şube Müd. J. Binbaşı Talip KURT ve tüm ekibine Teşekkür ederek plaket ve Çankırı tuzundan yapılan isimlik takdim ettiler. JÖAK komutanı Sn.Tuğgeneral Mustafa BAŞOĞLU'da İl Müdürümüz Hasan Sait KORKUTATA'ya Plaket takdim etti.
[Devamı]
İl AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI. 15 Ocak 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı'nın Yerel Düzeye uyarlanması çalışmaları kapsamında Çankırı İl Afet Müdahale Planı hazırlanarak Başbakanlık AFAD Başkanlığına uygun görüşe sunulabilmesi için Vali Yardımcısı V. Musa GÖKTAŞ’ın başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlendi.
[Devamı]
Çankırı Afet Müdahale Tatbikatları Başladı 22 Aralık 2017
foto
Çankırı Afet Müdahale Planı Kapsamında Yerel Düzey Barınma Tatbikatları Başladı Çankırı Afet Müdahale Planı Kapsamında Yerel Düzey Barınma Hizmet Grubu 2017 masabaşı tatbikatı 21.12.2017 saat 09:00’da Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü toplantı salonunda başladı. Tatbikatımız 170 kişinin katılımı ile 26.12.2017 tarihine kadar devam edecektir. Tatbikatta barınma hizmet grubunda görevli personeller ile Afet anında ilimiz merkez ve ilçelerinde kurulacak olan çadırkent ve konteyner kent yerleri gösterildi ve örnek çadır kurulumu ve kurulan konteynerlar incelendi .
[Devamı]
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN. 29 Ekim 2017
foto
Cumhuriyetin ilan edilişinin 94. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanıyla, Çankırılıların ve tüm yurdumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutluyorum. Hasan Sait KORKUTATA Afet ve Acil Durum İl Müdürü
[Devamı]
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI 19 Ekim 2017
foto
Muhtarlık; demokrasimizin, kültürümüzün ve toplumsal yaşamımızın en önemli yapı taşıdır. Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımız, köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde etkin bir rol üstlenmektedirler. Muhtarlarımız sorumluluk bölgeleri içerisindeki altyapı çalışmalarından düğün ve cenaze işlemlerine uzanan çok geniş bir yelpazede vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmaktadırlar. Bu ihtiyaç ve taleplerin ilgili kurum ve kuruluşlara iletilmesinde ve sorunların çözümü noktasında devletle vatandaş arasında irtibat sağlayarak adeta bir köprü vazifesi görmektedirler. Bu vesileyle; bu önemli görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getiren mahalli idarelerimizin temel taşı olan Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar G...
[Devamı]
DEVLET HASTANESİNDE TATBİKAT GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 18 Ekim 2017
foto
18.10.2017 Çarşamba günü saat 12.30’ da Çankırı Devlet Hastanesinde; İl müdürlüğümüz, Çankırı İtfaiyesi ve İl Sağlık Müdürlüğünün katılımıyla “ Deprem Yangın ve KBRN olayları “ konulu tatbikat gerçekleştirildi.
[Devamı]
ÇANKIRIYA ACI HABER. 04 Ekim 2017
foto
Hakkari Yüksekova ilçesinde, askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce yola önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Çankırılı Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal ve Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik'e Allah'tan Rahmet ve Yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.
[Devamı]
13 EKİM “Uluslararası Afet Zararlarını Azaltma Günü" 03 Ekim 2017
foto
Dünya afet zararlarının azaltılması günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun onayı ile 1989 yılında başlamıştır ve 13 Ekim günü olarak belirlenmiştir. AFAD olarak her vatandaşımızın bir afet anında kamu hizmetlerinden eşit ve eksiksiz olarak faydalanmalarını sağlayacak her türlü önlemi almayı ve çalışmaları sürdürmeye devam etmekteyiz. AFAD tarafından başlatılan “Afete Hazır Türkiye” projesi kapsamında da engelli vatandaşlarımıza afet eğitimi verilmesi çalışmaları devam etmektedir. Okullarda ve çeşitli eğitim birimlerinde gerçekleştirdiğimiz çok sayıda eğitici çalışmaların yanı sıra, Deprem Simülatörü’nde deprem canlandırılarak, deprem anındaki doğru davranış şeklini anlatmak için engelli vatandaşlarımızla birlikte halkımızın tüm kesimlerine tatbikatlar yaptırılmakta ve bilgilendirmede...
[Devamı]
NEZAKET HANIMLAR ÇEVRE VE DOSTLUK DERNEĞİ EĞİTİM 25 Ağustos 2017
foto
NEZAKET HANIMLAR ÇEVRE VE DOSTLUK DERNEĞİ ÜYELERİNE ÇANKIRI İL AFET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELLERİ TARAFINDAN AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLMİŞTİR. VE O KAHRAMAN BENİM PROJESİ ÇERÇEVESİNDE AFET GÖNÜLLÜSÜ OLMUŞLARDIR.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567