İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ÇANKIRI
Çankiri Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN. 29 Ekim 2017
foto
Cumhuriyetin ilan edilişinin 94. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanıyla, Çankırılıların ve tüm yurdumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutluyorum. Hasan Sait KORKUTATA Afet ve Acil Durum İl Müdürü
[Devamı]
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI 19 Ekim 2017
foto
Muhtarlık; demokrasimizin, kültürümüzün ve toplumsal yaşamımızın en önemli yapı taşıdır. Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımız, köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde etkin bir rol üstlenmektedirler. Muhtarlarımız sorumluluk bölgeleri içerisindeki altyapı çalışmalarından düğün ve cenaze işlemlerine uzanan çok geniş bir yelpazede vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmaktadırlar. Bu ihtiyaç ve taleplerin ilgili kurum ve kuruluşlara iletilmesinde ve sorunların çözümü noktasında devletle vatandaş arasında irtibat sağlayarak adeta bir köprü vazifesi görmektedirler. Bu vesileyle; bu önemli görevi büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getiren mahalli idarelerimizin temel taşı olan Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar G...
[Devamı]
DEVLET HASTANESİNDE TATBİKAT GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 18 Ekim 2017
foto
18.10.2017 Çarşamba günü saat 12.30’ da Çankırı Devlet Hastanesinde; İl müdürlüğümüz, Çankırı İtfaiyesi ve İl Sağlık Müdürlüğünün katılımıyla “ Deprem Yangın ve KBRN olayları “ konulu tatbikat gerçekleştirildi.
[Devamı]
ÇANKIRIYA ACI HABER. 04 Ekim 2017
foto
Hakkari Yüksekova ilçesinde, askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce yola önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Çankırılı Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal ve Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik'e Allah'tan Rahmet ve Yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.
[Devamı]
13 EKİM “Uluslararası Afet Zararlarını Azaltma Günü" 03 Ekim 2017
foto
Dünya afet zararlarının azaltılması günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun onayı ile 1989 yılında başlamıştır ve 13 Ekim günü olarak belirlenmiştir. AFAD olarak her vatandaşımızın bir afet anında kamu hizmetlerinden eşit ve eksiksiz olarak faydalanmalarını sağlayacak her türlü önlemi almayı ve çalışmaları sürdürmeye devam etmekteyiz. AFAD tarafından başlatılan “Afete Hazır Türkiye” projesi kapsamında da engelli vatandaşlarımıza afet eğitimi verilmesi çalışmaları devam etmektedir. Okullarda ve çeşitli eğitim birimlerinde gerçekleştirdiğimiz çok sayıda eğitici çalışmaların yanı sıra, Deprem Simülatörü’nde deprem canlandırılarak, deprem anındaki doğru davranış şeklini anlatmak için engelli vatandaşlarımızla birlikte halkımızın tüm kesimlerine tatbikatlar yaptırılmakta ve bilgilendirmede...
[Devamı]
NEZAKET HANIMLAR ÇEVRE VE DOSTLUK DERNEĞİ EĞİTİM 25 Ağustos 2017
foto
NEZAKET HANIMLAR ÇEVRE VE DOSTLUK DERNEĞİ ÜYELERİNE ÇANKIRI İL AFET MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELLERİ TARAFINDAN AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLMİŞTİR. VE O KAHRAMAN BENİM PROJESİ ÇERÇEVESİNDE AFET GÖNÜLLÜSÜ OLMUŞLARDIR.
[Devamı]
BAYRAM MESAJI 25 Ağustos 2017
foto
Değerli Çankırı Halkı ve Mesai arkadaşlarım; Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, size ve ailenize hayırlı bayramlar diliyorum. Bizleri birbirimize yakınlaştıran, sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendiren bir bayrama daha kavuşmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz.
[Devamı]
ÇANKIRI'da AFET ve ACİL DURUMLARDA HALKIN TOPLANMASI İÇİN TOPLANMA ALANLARI PLANLANDI. 24 Ağustos 2017
foto
Toplanma Alanları; deprem başta olmak üzere olası bir afet sonrasında vatandaşlarımızın ilk korku ve panik halini atlatabilmeleri, yakınları ile buluşabilmeleri ve başta Çankırı Afet ve Acil Durum Müdürlğü olmak üzere yetkililer tarafından sağlıklı bilgilendirmeye ve acil lojistiğe erişebilmeleri adına, adrese dayalı olarak belirlenen alanlardır. Çankırı Afet Müdahale Planı Kapsamında Mahallenizin Toplanma Noktanızı önceden öğrenin ve binanızda yaşayanları bu konuda bilgilendirin!
[Devamı]
ÇANKIRI TAMP 2017 MASABAŞI TATBİKATI 17 Ağustos 2017
foto
17.08.2017 Perşembe günü saat 10.00 da Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlük Binası Toplantı Salonunda Sn.Vali Hamdi Bilge AKTAŞ başkanlığında 18 Kamu Kurumunun en üst düzey temsilcileri ve personellerinden oluşan 100 kişinin katılımı ile Çankırı Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı AYDES (Afet Yardım Destek Sistemi) ortamında Çankırı TAMP senaryosu doğrultusunda gerçekleştirildi.
[Devamı]
ELDİVAN SARAYKÖY, GÖLETİ BOĞULMA VAKASI 06 Temmuz 2017
foto
05.07.2011 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 17.35’TE ELDİVAN İLÇESİ SARAYKÖY GÖLETİNDE BOĞULMA VAKASI MEYDANA GELMİŞTİR. ÇANKIRI AFAD ARAMA KURTARMA EKİBİ VE ANKARA EMNİYETİ SU ALTI EKİBİNİN ORTAK ÇALIŞMASI SONUCUNDA 06.07.2011 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 09.58’DE BOĞULAN KİŞİNİN CANSIZ BEDENİ BULUNMUŞ OLUP CUMHURİYET SAVCISININ VE OLAY YERİ İNCELEME EKİPLERİNİN ÇALIŞMALARININ ARDINDAN CENAZE ADLİ TIP MORGUNA KALDIRILMIŞTIR.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567