İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Çankiri Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu İlimize Geldi 19 Eylül 2018

İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU, 31. Ahilik Kutlamaları ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasının açılışına katılmak üzere ilimize geldi.
 
18 Eylül 2018 Salı günü saat 10.30’da ilimize gelen Bakan SOYLU, ilk olarak Valilik Makamına geçerek, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Daha sonra Bakan SOYLU’ya Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ tarafından Çankırı’nın kaya tuzundan oyulmuş, milletimizin tarihi sembollerinden olan çift başlı kartal heykelini hediye etti. Valimiz AKTAŞ’ı makamında da ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, 31. Ahilik etkinliklerine katılmak üzere Valilikten ayrıldı.
 
Ziyarette Bakan SOYLU’ya İçişleri Bakan Yardımcısı hemşehrimiz İsmail ÇATAKLI, Emniyet Genel Müdürü Celal UZUNKAYA ve Çankırı protokolü da eşlik etti.
Çankırı Belediye Meydanı’nda yapılan kutlamalara Bakanımız SOYLU ile birlikte Bakan Yardımcısı hemşehrimiz İsmail ÇATAKLI, Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin AKBAŞOĞLU ve Salim ÇİTİÇİOĞLU, Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, Emniyet Genel Müdürü Celal UZUNKAYA, AFAD İl Müdürü Hasan Sait KORKUTATA, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Halk Bankası Çorum Bölge Müdürü Erdoğan ÖZDEMİR, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi APAYDIN, Çankırı protokolü, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlamalarda Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman KARADENİZ, Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin AKBAŞOĞLU ve Salim ÇİVİTÇİOĞLU, Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ ile İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından yılın Ahisi ve diğer esnaflara plaket takdim edildi. Daha sonra Bakanımız SOYLU, Çankırı’ya özgü Yaran gösterisini izleyerek, Ahi olup şed kuşandı.