İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Çankiri Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

2018 YILI MASABAŞI TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİDİ. 12 Eylül 2018

12.09.2018 tarihinde Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, Sayın Vali Yardımcımız Musa GÖKTAŞ, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları ve ÇAMP 26 Hizmet Grubunun katılımlarıyla Valilik Binası Toplantı Salonu’ nda 2018 TAMP-Çankırı masabaşı tatbikatı gerçekleştirildi.

Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ'ın açılış konuşmalarıyla başlayan tatbikatta, Afet ve Acil Durum İl Müdürü Hasan Sait KORKUTATA'nın konu ile ilgili değerlendirme kokonuşmaları ve Çankırı Afet Müdahale Planı il Koordinatörü Abdullah ÖZÇELİK'in TAMP-AYDES konulu sunumu sonrasında, Bayramören ilçesinde meydana gelen 6.9 Büyüklüğündeki deprem senaryosu ile tatbikat gerçekleştirildi.

Masabaşı tatbikatı; AYDES Sistemi üzerinden 26 Yerel Düzey Hizmet Grubunun katılımı ile gerçekleştirildi. Hizmet Grubu Başkanları video konferans görüşme ile Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine canlı olarak bağlandı ve müdahale bilgilerini hem AYDES sistemine anlık giriş yaparak, hemde video konferans görüşme ile canlı olarak Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kuruluna aktardı.